Міжнародна українська рада (МУР) оголосила про створення нової освітньої премії імені Павла Тичини, яка буде вручатися вчителям за видатні досягнення у сфері освіти.
Яка мета премії
Премія названа на честь Павла Тичини — відомого українського поета, педагога та громадського діяча, який зробив значний внесок у розвиток освіти і культури в Україні. Переможці отримають грошові нагороди та визнання на національному рівні.
Мета премії — виявити педагогів, які зможуть трансформувати українську освітню систему, а також мотивувати до творчого підходу в навчанні та обміну професійним досвідом.
«Павло Тичина особисто визволяв досвідчених педагогів зі сталінських таборів. Під час його перебування на посаді міністра освіти кількість українських шкіл збільшилася з 12 802 до 30 512. Вшановуючи його пам’ять, ми прагнемо продовжувати цю традицію», – зазначає засновник проєкту МУР Олександр Хоменко.
Які номінації премії
Освітня премія включатиме п’ять номінацій: наука, музика, література, історія та образотворче мистецтво. Відбір проходитиме в кілька етапів:
- Подання заявки: Учасники мають зняти хвилинне відео на тему історичного факту зі своєї галузі й написати есе. На цей етап вчителям дається тиждень.
- Шортліст: Із поданих заявок буде обрано 20 фіналістів, яких запросять на закриту зустріч із командою МУР та експертами. На зустріч учасники повинні підготувати 20-хвилинну лекцію у вільному форматі.
- Гранд фінал: 10 фіналістів візьмуть участь у фінальній події, яка відбудеться в Чернівецькому університеті.
Як будуть оцінювати роботи
Журі оцінюватиме лекції за такими критеріями, як креативність, достовірність та легкість подачі матеріалу. Троє найкращих учасників отримають грошові винагороди: за перше місце – 250 000 гривень, за друге – 150 000 гривень, за третє – 100 000 гривень.
Крім того, буде створено фонд, який покриватиме витрати на проведення заходів. Фонд премії фінансуватимуть українські компанії.
Подача заявок на участь у конкурсі розпочнеться в жовтні, а перше нагородження планується вже на початку 2025 року.
Раніше ми писали про те, що діти з порушенням зору записали казки.