Якщо у людини, яка отримала інвалідність, немає необхідного трудового стажу, вона все одно може претендувати на отримання пенсії за інвалідністю. В Україні надаються соціальні виплати, навіть якщо стаж відсутній або його недостатньо для призначення звичайної пенсії.
Залежно від групи інвалідності та життєвих обставин (наявність дітей, непрацездатних членів сім’ї, тощо) держава може призначати мінімальні виплати або допомогу по інвалідності. Це може бути соціальна пенсія, що виплачується з державного бюджету на підставі медичного висновку про стан здоров’я.
Як отримати соцдопомогу
Для отримання такої соціальної допомоги потрібно звернутися до органів Пенсійного фонду або соціального захисту, надати документи, що підтверджують інвалідність, а також пройти процедуру встановлення групи інвалідності через медико-соціальну експертну комісію (МСЕК).
Сума виплат залежить від багатьох факторів, зокрема від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, який щороку змінюється.
Пенсія за інвалідністю надається в разі втрати працездатності, як повної, так і часткової, внаслідок настання інвалідності. Вона може бути призначена незалежно від того, коли виникла інвалідність — під час роботи, до працевлаштування чи після звільнення.
Коли призначається пенсія за інвалідністю
Це стосується випадків травм, не пов’язаних з роботою, а також інвалідності з дитинства. Однак для отримання пенсії необхідно мати страховий стаж відповідно до статті 32 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Згідно із законом, що діє з 1 жовтня 2011 року, для призначення пенсії за інвалідністю обов’язковою умовою є наявність страхового стажу, який повинен складати від 1 до 15 років, залежно від віку та групи інвалідності.
Важливо зазначити, що особи, які отримали інвалідність після досягнення пенсійного віку (незалежно від групи), мають право на пенсію за інвалідністю, якщо їхній страховий стаж становить не менше 15 років.
Раніше ми писали про те, яка пенсія надається при втраті годувальника-військового.